Rodzaje biustonoszy

Biustonosz to element damskiej garderoby, którego historia sięga starożytności. Zapisy historyczne pokazują, że kobiety od tysiącleci poszukiwały wsparcia dla swojego biustu.  W zależności od obowiązujących trendów biust był mniej lub bardziej wyeksponowany. Prototypem współczesnego biustonosza był gorset, którego zadaniem było nie tylko podkreślenie talii, ale również wyeksponowanie biustu. Gorsety były niewygodne i niezdrowe dla kobiet, dlatego cały czas je udoskonalano, aż w końcu spełniło się marzenie wszystkich Kobiet i powstał biustonosz.  W asortymencie sklepu eGusti.pl znajdziesz biustonosze push-up, semi-soft, soft, padded, peek-a-boo i wiele innych…..

Najbardziej popularne typy biustonoszy.

Biustonosz Push-Up to fason stworzony z myślą o Kobietach, które pragną podkreślić i pięknie wyeksponować biust. Perfekcyjny krój biustonosza push-up pozwala na idealne wymodelowanie nawet niewielkiego biustu. Odpowiednio wyprofilowane fiszbiny zbierają biust do środka i unoszą go do góry, zaś usztywnione miseczki oraz poduszeczki push-up sprawiają, że biust jest ponętnie zaokrąglony i optycznie powiększony. W asortymencie sklepu eGusti.pl znajdziesz niezwykle bogatą gamę kolorystyczną oraz szeroki wachlarz rozmiarów biustonoszy push-up od mieszczek A do miseczek H.

Biustonosz Soft, inaczej nazywany Biustonoszem Miękkim. Model ten wykonany jest miękkiej i przyjaznej ciału tkaniny, np.: zmysłowej koronki, delikatnego tiulu, dzianiny zdobionej eleganckim haftem lub klasycznej bawełny, bez jakichkolwiek usztywnień. Fason ten dedykowany jest nie tylko Kobietom o pełniejszym biuście, ale również miłośniczkom uwodzicielskiej i pobudzającej zmysły bielizny. Perfekcyjnie skrojony biustonosz typu soft zapewnia 100% komfortu podczas noszenia.  W asortymencie sklepu eGusti.pl znajdziesz niezwykle bogatą gamę kolorystyczną oraz szeroki wachlarz rozmiarów biustonoszy kroju soft.

Biustonosz Semi-Soft, inaczej nazywany Biustonoszem Półusztywnionym. To model o niezwykle popularnym i lubianym przez Kobiety kroju. Miseczka biustonosza Semi-Soft podzielona jest na dwie części. Dolna część usztywniona jest gąbką, z kolei górna część wykonana jest z miękkich i delikatnych tkanin takich jak zmysłowa koronka lub tiul pokryty subtelnym haftem. Biustonosze o kroju Semi-Soft rewelacyjnie radzą sobie z dużym biustem. Perfekcyjny krój biustonosza zapewni idealne podtrzymanie i wymodelowanie biustu, nadając mu jednocześnie ponętny, naturalny kształt. W asortymencie sklepu eGusti.pl znajdziesz niezwykle bogatą gamę kolorystyczną oraz szeroki wachlarz rozmiarów biustonoszy o kroju Semi-Soft.

Biustonosz usztywniany, nazywany również Biustonoszem Padded. Miseczki biustonosza wykonane są ze sztywnego materiału, który dodatkowo otulony jest zmysłowym haftem, uwodzicielską koronką  lub inną ozdobną tkaniną. Biustonosz ten nie posiada dodatkowych kieszeni, ani wkładek push-up. Biustonosz Padded bez trudu poradzi sobie zarówno z większym jak i mniejszym biustem. Odpowiednio wyprofilowane miseczki perfekcyjnie wyeksponują linię biustu oraz uformują seksowną dolinkę między piersiami. W asortymencie sklepu eGusti.pl znajdziesz niezwykle bogatą gamę kolorystyczną oraz szeroki wachlarz rozmiarów biustonoszy o kroju Padded.

Biustonosz Balconett, nazywany jest również Bardotką. Pozioma linia miseczek, która seksownie odsłania górną część biustu, płytkie miseczki oraz fiszbiny w kształcie litery „U” są jego charakterystycznymi cechami. Doskonała konstrukcja Biustonosza Balconett podnosi biust od dołu, dlatego jest on ponętnie zaokrąglony. Miseczki mogą być wykonane ze zmysłowej koronki, pobudzającego zmysły tiulu pokrytego haftem lub ze specjalnej gąbki, wówczas biustonosz będzie dodatkowo usztywniony. Największą zaletą Biustonoszy Balconett jest możliwość noszenia bez ramiączek, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy kreacjach z odkrytymi ramionami. W asortymencie sklepu eGusti.pl znajdziesz niezwykle bogatą gamę kolorystyczną oraz szeroki wachlarz rozmiarów biustonoszy o kroju Balconett.

     

Półgorset, nazywany również Longline. Jest to mało popularny krój i mimo specyficznej konstrukcji zaliczany jest do biustonoszy. Został on stworzony z myślą o miłośniczkach stylu Retro. Charakterystyczną cechą biustonosza jest szeroki pas, który dodatkowo wzmocniony jest pionową fiszbiną, dzięki czemu materiał nie zwija się, a sylwetka jest kusząco wymodelowana. W asortymencie sklepu eGusti.pl znajdziesz niezwykle bogatą gamę kolorystyczną oraz szeroki wachlarz rozmiarów biustonoszy o kroju Longline.